Czy można połączyć pompę ciepła z fotowoltaiką?

Ludzie posiadający dom jednorodzinny szukają różnych rozwiązań na ocieplenie domu, a przede wszystkim na oszczędzanie pieniędzy
Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić co jest lepsze Pompa ciepła a fotowoltaika


Pompa ciepła a fotowoltaika

Warto na początku zaznaczyć czym jest pompa ciepła a czym fotowoltaika.
Pompa ciepła jest to nic innego jak niskotemperaturowe urządzenie grzewcze, które wykorzystuje energię cieplną. Warto dodać, iż występuje ona w ziemi, wodzie i powietrzu. Na szczęście pompy nie zajmują dużo miejsca, mimo iż jest sporych rozmiarów.

Czym są panele fotowoltaiczne? Są to urządzenia, które w dużej mierze wykorzystują zjawisko fotowoltaiczne. Chodzi o to, iż zamienia światło słoneczne na energię elektryczną.
Czy warto montować te urządzenia oddzielnie czy razem? Oczywiście, że warto połączyć te dwa urządzenia. Dlaczego?

Dzięki temu jesteśmy w stanie sami obniżyć swoje rachunki, które będą wynosiły kilka złotych miesięcznie. A wszystko poprzez samodzielne wytwarzanie prądu i ciepła. Ponadto dzięki temu połączeniu inwestycje znacznie szybciej się zwrócą. Jesteśmy w stanie załatwić montaż z tym samym fachowcem, więc oszczędzimy pieniądze. Zarówno pompa ciepła jak i panele fotowoltaiczne wspierają dbanie o środowisko poprzez wykorzystanie energii słonecznej.

Nie będą przeszkadzały nam podwyżki prądy, gazu czy innych surowców. W dłuższej perspektywie pompy ciepła i fotowoltaika to najbardziej opłacalne opcje, pozwalające zaoszczędzić nawet 60 000 zł, niezależnie od wzrostu cen paliw. Ogromny koszt początkowy nie powinien być przeszkodą. Banki są chętne do finansowania takich projektów, więc nie ma problemu z uzyskaniem niskooprocentowanych kredytów. Łącząc pompy ciepła z instalacjami fotowoltaicznymi, możesz zwiększyć osobiste wykorzystanie całej wytworzonej energii elektrycznej. Dzięki temu inwestycja jest bardziej opłacalna, ponieważ nie poniesiemy strat z powodu odprowadzania nadmiaru energii elektrycznej do sieci. Oba zestawy urządzeń to bardzo korzystne rozwiązania nie tylko dla naszego portfela, ale także dla środowiska. Wykorzystanie energii odnawialnej do wytwarzania energii i ogrzewania nie powoduje emisji szkodliwych substancji.